Operacja da Vinci – jak się przygotować?

Czasami jesteśmy bardzo zaskoczeni decyzją lekarza, który rekomenduje nam przeprowadzenie operacji. W szczególnie trudnym położeniu będą pacjenci, którzy nigdy nie byli w szpitalu i raczej sceptycznie podchodzą do wizyt, na przykład u urologa. Tymczasem mężczyźni po 40 roku życia powinni bardzo dbać o profilaktykę, jeżeli chodzi o prostatę. Niekoniecznie jednak wszyscy będziemy o tym pamiętali, a to będzie się niezwykle negatywnie odbijać na całym naszym zdrowiu. Może się, więc okazać, że jest za późno, ponieważ:

  1. pojawił się stan zapalny,

  2. występuje duży przerost prostaty.

Najgorszą sytuacją będzie jednak taka, gdy pojawił się nowotwór i wtedy musimy skonsultować się z onkologiem. Niejednokrotnie wówczas rekomendowana będzie operacja da Vinci, która jednak jest całkowicie bezpieczna i wszelkie obawy pacjentów powinny być rozwiane. Największą zaletą takich nowoczesnych rozwiązań technologicznych jest to, że mamy tutaj gwarantowaną bardzo wysoką precyzję no i maksymalne bezpieczeństwo. Nie bez powodu uważa się na całym świecie, że jest to najbezpieczniejsza metoda leczenia, która proponowana jest przez współczesną medycynę. A dzięki operacji da Vinci dodatkowo jeszcze pacjenci będą bardzo szybko do siebie dochodzili, ponieważ są to zabiegi mało inwazyjne.

Roboty bardziej precyzyjne?

Oczywiście nie bez znaczenia jest również fakt, że dzięki operacji da Vinci mamy właśnie gwarantowaną wspomnianą większą precyzję, co będzie się przekładać także na bezpieczeństwo pacjenta. Zwróćmy uwagę na to, że ramię robota jest o wiele bardziej precyzyjne i dokładniejsze no i oczywiście nigdy nie zadrży. W przypadku każdego doświadczonego chirurga jest to oczywiście wykluczone, ale zawsze też bierze się pod uwagę pewien margines błędu. Jeżeli zaś chodzi o sytuacje takie, gdy rekomendowana jest operacja da Vinci, to wtedy nie mamy się absolutnie czego obawiać. Poza tym zaawansowana technologia gwarantuje, że operator urządzenia będzie mieć możliwość tak pokierowania mechanizmem, aby nie naruszać sąsiadujących tkanek.

Co czeka pacjentów po operacji da Vinci?

Oczywiście bez względu na to, z jakiego powodu rekomendowana była operacja da Vinci, pacjenci muszą zakładać pewien margines czasowy, podczas którego będą dochodzić do siebie. Zawsze jednak są to zabiegi na tyle skuteczne, że rekonwalescencja jest minimalnie krótka. W efekcie mężczyźni, którzy mieli na przykład operowaną prostatę, bardzo szybko wracają do pełnej kondycji i mogą normalnie funkcjonować. A to z kolei będzie się przekładać na dobry stan psychiki, która jest w lepszej kondycji i tym samym wpływa też lepiej na cały organizm.