Podstawowe zasady higieny intymnej dla kobiet

Wchodząc do działu pielęgnacji osobistej w sklepie, znajdziesz mydła i produkty do wszystkich części ciała. Wśród setek mydeł do twarzy, szamponów i mydeł do ciała, dział mydeł do higieny kobiecej jest niestety niewielki, a wybór zazwyczaj ograniczony. Brak bezpiecznych produktów o zrównoważonym pH sprawia, że wiele kobiet polega na zwykłych mydłach. Produkty te mogą być jednak szczególnie szkodliwe dla pochwy i sromu. Skóra w tych miejscach jest bardzo delikatna. Używanie niebezpiecznego mydła w pochwie może powodować podrażnienia, stany zapalne i infekcje. Kobiety, które są szczególnie narażone na infekcje dróg moczowych i zapalenie pęcherza moczowego, mogą wypróbować naturalne mydło do higieny intymnej. Dlatego szanujemy potrzeby kobiet, unikając produktów przemysłowych o mniej łagodnych formułach. Mydło do higieny intymnej to produkt kosmetyczny dostępny w formie płynu, kremu i żelu.

Czy kobiety naprawdę potrzebują produktów do higieny kobiecej?

Wiele kobiet używa produktów do higieny kobiecej (takich jak płyny do higieny intymnej, chusteczki, bicze, a nawet dezodoranty), aby czuć się czysto i świeżo. Dziś w aptekach i drogeriach można znaleźć niezliczoną ilość produktów do oczyszczania skóry okolic intymnych. Kobiety powinny natomiast unikać płynów intymnych, środków do czyszczenia pochwy, pudrów do ciała, sprayów do higieny intymnej i mokrych chusteczek. Składniki chemiczne, substancje zapachowe i oczyszczające środki powierzchniowo czynne mogą naruszać naturalną barierę kwasową we wrażliwych okolicach intymnych i zaburzać jej równowagę. Bakterie łatwo znajdują miejsca rozmnażania, co niszczy naturalne kolonie bakterii i potencjalnie wywołuje stany zapalne. Aby zachować kwaśny płaszcz organizmu, produkty do pielęgnacji tego wrażliwego obszaru powinny być jak najdelikatniejsze. W przeciwieństwie do ostrych mydeł i pachnących płynów intymnych, łagodne, nawilżające mydła koagulacyjne szczególnie delikatnie oczyszczają okolice intymne.

Stosowanie mydła zapobiega powstawaniu bakterii

Związek jest stosowany profilaktycznie i zapobiega przechodzeniu kwasowości na stronę zasadową. Skutecznie przeciwdziała takim zjawiskom jak suchość błon śluzowych, uderzenia gorąca, świąd i nieprzyjemne zapachy. Mydło do higieny intymnej o poziomie kwasowości 4,5 jednostki utrzymuje okolice intymne w czystości przez cały dzień. Zawiera unikalny składnik, PACS, pozyskiwany z owoców żurawiny. Zapewnia niezbędne kwaśne środowisko i chroni pochwę przed patogenną mikroflorą. Zawiera również wysokie stężenie polifenoli o właściwościach przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych. Dodatkowo mydło zawiera niewielką ilość gliceryny i ekstraktu z miodu. Substancje te odpowiadają za zmiękczenie skóry i zapobiegają jej wysuszeniu. Jedyną wadą tego mydła jest jego wysoka cena.