Suplementy na alergie na trawy.

Suplementy na alergie sezonowe.

Różnego rodzaju alergie to niestety wyznacznik naszych czasów. Oczywiście nie zaprzeczamy temu, że alergie i nadwrażliwości, czy to pokarmowe, czy wziewne istniały od zawsze, jednak to w ostatnich dekadach osiągnęły swoje apogeum. Ilość alergików wzrosła niebotycznie i tak naprawdę nie do końca zbadano tego przyczyny. Prawdopodobnie wynikają one z różnego rodzaju stanów zapalnych i stresowych organizmu. Do tego rodzic alergik ma dużą szansę na przekazanie skłonności do uczuleń swojemu dziecku. Wynosi to aż 40% w przypadku jednego rodzica i 60% w przypadku, gdy oboje są alergikami. Dlatego właśnie między innymi choroby alergiczne mają tendencje wzrastające. Poza leczeniem doraźnym i terapiami odczulającymi możemy też skorzystać z możliwości, jakie dają suplementy na alergie. Wiele z nich zmniejsza objawy uczuleń i podatność organizmu na alergeny. Stają się one przydatnym narzędziem do poradzenia sobie w trudniejszych okresach, gdzie objawy alergiczne mogą zdecydowanie dokuczyć. Mówiąc to mamy na myśli na przykład alergie sezonowe, na pyłki drzew czy traw.

Suplementy na alergie. Kiedy stosować?

Suplementacja przy alergii to temat, który warto rozwinąć. Szczególnie gdy cierpimy na nadwrażliwości na niektóre z alergenów, których po prostu nie da się uniknąć. Wśród nich najpopularniejsza jest chyba alergia na trawy i drzewa, a dokładniej na alergeny powstałe w okresie ich pylenia. Suplementy na alergie na pyłki można stosować przez cały rok, szczególnie jeżeli jesteśmy osobami, które źle reagują na znacznie więcej czynników. Są one w większości uniwersalnymi suplementami przeciwalergicznymi, nie zaszkodzą, a jednocześnie chronią nas przed niespodziewanym kontaktem z innymi alergenami. Mając tylko alergię podczas okresu pylenia traw i drzew, można jednak odpuścić sobie stosowanie ich przez cały rok, jednocześnie pilnując, aby zacząć suplementację na długo przed sezonem, a także kontynuować ją w trakcie. Całe szczęście istnieją kalendarze pylenia traw i drzew, dzięki którym możemy, choć mniej więcej określić, kiedy zaczną nas łapać nieprzyjemne i irytujące dolegliwości, takie jak kaszel, katar i podrażnienia oczu z zapaleniem spojówek włącznie.

Rośliny sprawdzające się jako suplementy na alergie.

Różnego rodzaju suplementy pomagające przy alergiach to w dużej mierze wyciągi i ekstrakty z roślin i nie tylko. Wśród najpopularniejszych można wymienić:

– łopian i mlecz, które łagodzą objawy alergii ogółem,

– jeżówkę, jako zioło nie tylko o działaniu wspomagającym przy alergii, ale też o działaniu przeciwzapalnym i przeciwwirusowym,

– pyłek pszczeli, który wykazuje działanie przeciwhistaminowe, czyli podobne do dostępnych bez recepty leków.