Pranie wykładzin Warszawa, czyli jak wyczyścić wykładzinę?

Czyszczenie wykładzin odbywa się na dwa sposoby. Pierwszym jest zwykłe spłukiwanie wodą. Drugi to czyszczenie na sucho. Każdy z tych przypadków wymaga użycia specjalnej chemii i specjalistycznego sprzętu, którego nie trzeba kupować. Ten rodzaj sprzętu jest również dostępny do wynajęcia.

Wykładziny przed praniem należy poddać miejscowemu odplamieniu

Przed czyszczeniem wykładziny najpierw usuń piasek i inne rodzaje zanieczyszczeń (takie jak resztki jedzenia i inne okruchy). Kolejnym krokiem przed praniem jest usunięcie brudu z najbrudniejszych miejsc na wykładzinie. Usuwanie plam to zabieg miejscowy, a co najważniejsze wybór odpowiedniego produktu do konkretnej powierzchni i stopnia zabrudzenia.

Wydajna metoda prania wykładzin

Metoda prania odbywa się za pomocą szorowania, przy użyciu specjalnego szamponu. Ta metoda wymaga kilku godzin do wyschnięcia materiału.

Metoda ekstrakcji — czysta wykładzina

Metoda ekstrakcyjna wykorzystuje specjalny ekstraktor i czyści wykładziny w trzech cyklach: pranie zasadnicze, płukanie, odsysanie. Metoda ta długo schnie i nie można jej stosować na mokrych wykładzinach.

Czyszczenie wykładzin

Specjalne czyszczenie oczyszczające wykorzystuje czyszczenie suchą pianką. Dzięki tej metodzie wykładzina podłogowa jest gotowa do użytku już po kilku godzinach. Stosowany jest tam, gdzie wykładzina układany jest na materiałach wrażliwych na wilgoć.

Samemu czyścisz wykładzinę czy zlecić firmę?

Wszystko zależy od rodzaju wykładziny. Jeśli jest trwały i wodoodporny, spróbuj wyprać ją samodzielnie. W przypadku tkanin delikatnych i wrażliwych na wilgoć zalecamy skorzystanie z usług pralni. Firma sprzątająca może wyczyścić wykładzinę.

Wiele firm oferuje swoim klientom czyszczenie wykładzin w domu

Używanie odpowiedniego sprzętu i środków chemicznych jest najskuteczniejszą i najszybszą metodą czyszczenia i prania wykładzin. Wybierając profesjonalną firmę, która wykona pranie wykładziny Warszawa, nie będziemy, musieli się martwić o środki czystości czy profesjonalny sprzęt piorący, taka firma piorąca ma go na stanie.

Domowe środki do czyszczenia wykładzin

Jeżeli wykładzina jest lekko zabrudzona lub brud jest „świeży” to nie potrzebujemy do czyszczenia, prania wykładziny żadnych specjalistycznych sprzętów, środków. Wystarczy, jak użyjemy zwykłej wody (najlepiej, gdy ona jest ciepła), płyn lub mydło w płynie, szczotkę i sami domowym sposobem zajmiemy się praniem wykładziny. Jeżeli zaś wykładzina jest bardzo brudna lub osad, plamy nie chcą zejść, to będziemy zmuszeni wezwać profesjonalną firmę sprzątającą, która wykona dla nas pranie wykładzin Warszawa w bardzo bezpieczny dla wykładziny sposób.