Pompa głębinowa służy do wydobywania wód gruntowych

Pompa głębinowa, zwana także pompą zanurzeniową do wody, służy do wydobywania wód gruntowych. Głównymi elementami są komora pompująca i silnik elektryczny z wałem napędowym i łożyskami. Za pomocą wirnika wypompowuje wodę z gruntu. Komory pompowania mogą być otwarte, aby umożliwić łatwą konserwację lub uszczelnione, aby obniżyć koszty i wydłużyć żywotność dzięki ochronie przed korozją.

Dlaczego pompa głębinowa pomoże Ci w trudnej sytuacji

Pompa głębinowa to maszyna, która przenosi lub podnosi wodę ze studni. Instaluje się je w studniach, aby pobierać wodę z podziemi do zbiornika naziemnego lub rezerwuaru.

Pompa do studni głębinowej działa przy użyciu silnika elektrycznego do zasilania, poruszając długim, elastycznym wężem, który jest wkładany do rury studni. Przenosi lub podnosi wodę z niższych poziomów studni przez rurę na dnie pompy do innej rury w pobliżu jej szczytu.

Woda przepływa w górę przez tę rurę „górną” i wypływa przez rurę „dolną”, skąd jest doprowadzana do zbiorników magazynowych.

Pompy głębinowe są idealnym rozwiązaniem do drążenia wód gruntowych i wydobywania cennych wód gruntowych

Oto jak działają:

1) Pompa głębinowa to urządzenie mechaniczne, które wyciąga wodę z gruntu.

2) Dwa główne elementy to pompa i silnik głębinowy. Pompa do studni głębinowej może być zasilana energią elektryczną lub olejem napędowym.

3) Po włączeniu wirnik obraca się i wytwarza ssanie, które wciąga ciśnienie hydrostatyczne rurami do powierzchni wody.

4) Silnik zanurzeniowy wchodzi głęboko w ziemię, czasem nawet na głębokość 10 metrów, i wciąga wodę gruntową, która jest następnie odprowadzana na powierzchnię rurami w podobny sposób, jak dzieje się to w przypadku szybów gazowych lub platform wiertniczych.

Pompa głębinowa to urządzenie, które pompuje wodę ze studni głębinowych

Pompa do studni głębinowej to urządzenie przeznaczone do wydobywania wody ze studni. Działa za pomocą głowicy ssącej, która tworzy hermetyczne uszczelnienie ze ścianą studni, a następnie pompuje wodę przez rurę podłączoną do głowicy. Są one powszechnie stosowane w obszarach o płytkim poziomie wód gruntowych lub gdy poziom wód gruntowych jest zbyt wysoki i mogą być instalowane zarówno w pionie, jak iw poziomie.

Istnieją dwa główne typy pomp głębinowych, tj. pompa strumieniowa i pompa turbinowa. Pompy strumieniowe działają na zasadzie zasysania powietrza pod niskim ciśnieniem i wyrzucania go do słupa wody pod wysokim ciśnieniem, co powoduje przepychanie płynu przez rurę połączoną z tą głowicą ciśnieniową, podczas gdy pompy turbinowe wykorzystują siłę ssącą generowaną przez łopatki obracające się na osi wewnątrz pompy obudowa (zwykle wykonana z włókna szklanego).