Jakie są najlepsze uczelnie w Krakowie oferujące studia psychologiczne?

Jakie są najlepsze uczelnie w Krakowie oferujące studia psychologiczne?

Najlepsze krakowskie wyższe uczelnie oferujące studia psychologiczne

Kraków to jeden z najchętniej wybieranych miast w Polsce do kształcenia psychologów

Kraków słynie z bogatej oferty studiów psychologicznych w wielu uczelniach wyższych, takich jak Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Akademia Pedagogiki Specjalnej, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Górniczo-Hutnicza czy Collegium Da Vinci. Prowadzone tam kierunki, jak Psychologia, Psychoterapia, a także terapia przez Neuropsychologię i Dietetykę Psychoprofilaktyczną, są szeroko dostępne i cieszą się słusznym zainteresowaniem studentów szukających pracy w sektorze usług psychospołecznych. Uczelnie te oferują nowoczesne wykłady, omawiające m.in. podstawy prawa psychicznego, techniki pomocy psychologicznej, a także podstawy komunikacji interpersonalnej. Zajęcia są prowadzone przez profesjonalnych lekarzy i terapeutów z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu studenci mają szansę poznać najnowsze standardy w zakresie kształcenia w dziedzinie psychologii.

Przykładowa oferta uczelni

Uczelnia Kierunek Stopień naukowy
Uniwersytet Jagielloński Psychologia Licencjat, Magister, Doktor
Uniwersytet Papieski Psychoterapia Licencjat, Magister
Collegium Da Vinci Neuropsychologia Licencjat
Akademia Pedagogiki Specjalnej Dietetyka Psychoprofilaktyczna Licencjat, Magister, Doktor

Programy studiów psychologicznych w Krakowie gwarantują kompleksowe wykształcenie wraz z cennych umiejętnościami, pożądanymi na lokalnym i światowym rynku. Kadra naukowa składa się z najlepszych wykładowców, którzy potrafią wyłączyć wiedzę na temat teorii i praktyki schorzeń psychicznych. Dzięki nim przyszli psycholodzy mają dostęp do bogatej oferty kursów i intensywnych treningów oraz ulg i stypendiów

Gdzie w Krakowie możesz studiować psychologię?

Psycholog w Krakowie – postponuj najlepsze uczelnie!

Psychologia to jeden z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych kierunków studiów w Krakowie. Jako przyszły psycholog musisz wiedzieć, że wybierając studia w stolicy małopolski możesz wybierać między kilkoma uczelniami oferującymi programy psychologiczne. Z myślą o przyszłych studentach przygotowaliśmy krótką tabelę zawierającą wszystkie uczelnie, których programy psychologiczne są aktualnie w ofercie:

Uczelnia Stopień studiów Specjalizacja Czas trwania studiów
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej licencjackie; magisterskie Psychologia kliniczna i edukacyjna
Psychologia społeczna
3 lata; 2 lata
Uniwersytet Jagielloński doktoranckie; magisterskie Psychologia kliniczna
Psychologia społeczna
3,5 roku; 2 lata
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II studia podyplomowe; licencjackie; magisterskie Psychologia społeczna i kliniczna
Psychologia społeczno-pracy
Psychologia edukacji i doradztwa
1 rok; 3 lata; 2 lata
Akademia Pedagogiki Specjalnej studia podyplomowe; magisterskie Psychopedagodika
Psychopatologia w wychowaniu
Psychoterapia
1 rok; 2 lata
Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Krakowie studia podyplomowe Coach coachee 1 rok

Jeżeli interesuje Cię tematyka psychologiczna, wybór Krakowa jako miejsca na studiowanie jest niemal idealny. Na uczelniach w Krakowie znajdziesz szeroki wachlarz specjalizacji w zależności od swoich zainteresowań i potrzeb. Możesz wybierać spośród programów licencjackich, magisterskich, jak i podyplomowych. Z pewnością każdy znajdzie odpowiedni kierunek dla siebie, co pozwoli na dopasowanie studiów do indywidualnych oczekiwań.

Najlepsze uczelnie oferujące studia psychologiczne w Krakowie

Kraków jako centrum akademickie

Kraków stanowi prawdziwą Mekkę dla szukających miejsc akademickich, a szczególnie tych szukających studiów psychologicznych. W mieście tym nie brakuje zarówno uczelni wyższych z wieloletnią tradycją, jak i tych niedawno powstałych, których programy edukacyjne szybko zyskały zaufanie studentów i szacunek specjalistów. Najlepsze uczelnie w Krakowie oferujące studia psychologiczne, wymienia się poniżej w tabeli:

Nazwa uczelni Status
Uniwersytet Jagielloński Publiczny
Akademia IGNATIANUM Niepubliczny
Uniwersytet ekonomiczny Publiczny
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi Publiczny
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej Publiczny

Wszystkie wyżej wymienione uczelnie, łączy wysoki poziom edukacji i profesjonalne nauczanie z zachowaniem rygorystycznego przestrzegania standardów przez wykładowców. Zespół wykwalifikowanych naukowców zapewnia prowadzenie dziedziny psychologii wzbogacając ją o liczne opracowane praktyczne przykłady. Przygotowanie psychologów na wszystkich z wymienionych uczelni jest możliwe dzięki licznym zajęciom laboratoryjnym, seminariom oraz praktykom badawczym.

Jeśli interesują Cię studia psychologiczne w Krakowie, to zapoznaj się z naszą listą najlepszych uczelni oferujących te studia, klikając w ten link: https://apeiron.edu.pl/psychologia/.